Правильне дитяче харчування ґрунтується на принципах здорового, збалансованого раціону, адже, по-перше, дитячий організм росте і розвивається, а по-друге, діяльність дитини пов'язана зі значною розумовою активністю, а ці процеси є дуже енергозатратними і вимагають насиченого і якісного раціону. Правильне харчування для школярів також має включати групи продуктів, багатих вітамінами, мінералами і мікроелементами, щоб насичувати молодий організм усім необхідним для розвитку як фізичного, так і розумового. 

     Правильне харчування школярів має здійснюватися 4-5 разів на день, при цьому дієтологи рекомендують включати в раціон дітей гарячі страви на сніданок, обід і вечерю. Найкраще зробити злаковий сніданок каша з м'ясом або рибою), різноманітний обід – суп і друге блюдо, легка вечеря, наприклад, овочеве рагу, фаршировані кабачки або перець, омлет з овочевим гарніром. Правильне харчування школяра також включає різні перекуси – полуденки і другі сніданки, під час яких дітям краще всього давати солодке в помірних кількостях, фрукти, ягоди або горіхи. 

Правильне харчування і здоровий спосіб ж
Adobe Acrobat Document 176.3 KB

 

Організацію харчування у школі у І семестрі 2018-2019 н. р. доручити комунальному підприємству «Комбінат шкільного харчування».

 

У І семестрі 2018-2019 н.р. :

 

1) вартість харчування учнів 1-4 класів при відповідній нормі харчування, встановлених Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004р. №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», на одну дитину  в сумі 17,88 грн.

 

2) вартість безкоштовного харчування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з малозабезпечених сімей у школі, дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у інклюзивних класах (2-А,3-А,4-А,5-А,8-А) при відповідній нормі харчування на одну дитину віком:

- від 6 до 10 років  - у сумі 17,88 грн.;

- після 10 років і старше – у сумі 19,70 грн.

 

3) вартість безкоштовного харчування для вихованців груп подовженого дня при відповідній нормі харчування на одну дитину – 17,88 грн.

 

Організовано повноцінне гаряче харчування дітей в групах подовженого дня за рахунок коштів батьків (20 грн).

Не допускаэться функціонування груп подовженого дня без 100% охоплення дітей гарячим обідом.

 

10% від загальної кількості вихованців ГПД харчуються безкоштовно, список учнів визначає педагогічна рада, з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з малозабезпечених сімей, дітей з соціально  незахищених родин, дітей з особливими освітніми потребами, які навчаюься в інклюзивних класах.